Home

Festat zyrtare 2021 ne kosove

Kalendari i festave zyrtare për 2018-n, ja sa ditë pushimi do të kemi sivjet 2 vite më parë Komento Nga festat e Vitit të Ri deri tek Dita e Flamurit dhe lejet vjetore, shqiptarët kanë 34 ditë pushimi të paguara *Në rastet kur festat zyrtare bie në ditët e pushimit javor (e shtunë ose e diel), dita e hënë është ditë pushimi. **Shënim: Data e festave të Kurban Bajramit dhe Bajramit të Madh mund të ndryshojë sipas kalendarit hënor. Në rast se do të ketë ndryshime, do të viheni në dijeni me një njoftim të dytë Kalendari i festave zyrtare 2020 16 janar 2020. Kalendari i festave zyrtare 2019 9 janar 2019. Kalendari i festave zyrtare 2018 1 shkurt 2018. Kalendari i festave zyrtare 2017 5 janar 2017. Kalendari i festave zyrtare 2016 8 janar 2016. Kalendari i festave zyrtare 2015 14 janar 2015. Për BQK. Struktura organizative

Kalendari i festave zyrtare për 2018-n, ja sa ditë pushimi

03/L-064 Kosova, Republici u praznicima službenim o 03/L-064, br Zakona Nr su: Kosovës, e Republikën në zyrtare festat për god, 2020 za Kosova Republici u praznici Službeni 2020 vitin për Kosovës e Republikën në zyrtare Festat nr Ligjit të 2 nenin me pajtim në zyrtare Festat 2 članom sa skladu u praznici Službeni janë: Festat zyrtare në Kosovë. Lajmi Neti. Loading Netët e mëdha dhe festat në Islam - Duration: n'Kosove Show - Milaim Zeka,. Kosova është vendi i vetëm në rajon që ka numrin më të madh të festave zyrtare. Në kalendarin e festave zyrtare në Kosovë janë të përfshira njëmbëdhjetë festa si Viti i Ri-1 dhe 2 janari, Dita e Pavarësisë së Republikës së Kosovës, 17 Shkurti, Dita e Kushtetutës së Republikës së Kosovës, 9 Prilli, Dita Ndërkombëtare [

Kalendari i festave zyrtare për vitin 202

Kalendari - Festat Zyrtare të Pushimit 2017 në Shqipëri - Ja Kalendari i Festave. Fatjon Kaloci. 25.12.16. 3:20:00 PM. Komente. 15 ditë zyrtare do të jenë Festë për Shqipërinë e Vitit 2017 REPUBLIKA E KROACISË Ministria e Punëve të Jashtme dhe Evropiane e Republikës së Kroacisë Trg N.Š. Zrinskog 7-8, 10000 Zagreb tel.: +385 (0)1 4569 96 Ligji për festat në Kosovë, përfshin festat zyrtare, ato memoriale dhe festat komunale E Martë, 9 Prill 2019 - 12:20 albinfo.ch Deputetët e Kuvendit të Kosovës konsiderojnë që Ligji për Festat Zyrtare në Republikën e Kosovës duhet të ndryshojë, pasi që sipas tyre, në ligj ka festa të cilat nuk përputhen me realitetin Festat zyrtare në Republikën e Kosovës për vitin 2018 Službeni praznici u Republici Kosova za 2018 god. Festat zyrtare në pajtim me nenin 2 të Ligjit nr. 03/L-064, për festat zyrtare në Republikën e Kosovës, janë: Službeni praznici u skladu sa clanom 2. Zakona br. 03/L-064, o službenim praznicima u Republici Kosova, su: Nr

Parlamenti i Kosovës ka vendosur që votimin e projektligjit për festat zyrtare ta shtyjë për seancën e radhës e cila pritet të mbahet të premten. Kjo për ars.. Festat zyrtare në Republikën e Kosovës për vitin 2018 Službeni praznici u Republici Kosova za 2018 god. Festat zyrtare në pajtim me nenin 2 të Ligjit nr. 03/L-064, për festat zyrtare në Republikën e Kosovës, janë: Službeni praznici u skladu sa clanom 2. Zakona br.03/L-064, o službenim praznicima u Republici Kosova, su Të nderuar anëtarë, Kryesia e QIKSHN, ju uron ditën e betejës së Bedrit e cila parashihet të jetë nesër e Diel më 10.05.2020. Lufta e Bedrit ishte në vitin e Read More

 1. Festat zyrtare. Ditët e festave zyrtare janë ditë të lira me pagesë për të gjithë punëtorët e Kosovës, përveç kur është e rregulluar ndryshe me ligje tjera. Kur ditët e festave zyrtare bien ditën e shtunë ose të diel, ditë pushimi do të jenë ditët pasardhëse të punës
 2. Në rast se një festë zyrtare e Republikës së Kosovës rastis në vikend, zyrtarët shtetëror nuk hezitojnë që ta bëjnë pushim të hënën apo të premten. Pikërisht, Tema e Orës së fundit i është kushtuar këtij fenomeni, që ndodhë tash e disa vite në Kosovë, njofton Klan Kosova. Ndiqeni më poshtë kronikën e përgatitur nga [
 3. istri i Kosovës në largim Ramush Haradinaj, me rastin e Ditës së Flamurit, dhe mbështetur në Ligjin për Festat Zyrtare, ka marrë vendim që 28 Nëntori, të shpallet ditë pushimi në territorin e Republikës së Kosovës, për t'i respektuar vlerat e traditës kombëtare shqiptare. Vendimi, që 28 Nëntori të jetë ditë pushimi, është i motivuar [
 4. Create Festat Zyrtare Ne Kosove 2016 style with PhotoShop, Illustrator, InDesign, 3DS Max, Maya or Cinema 4D. Full details of Festat Zyrtare Ne Kosove 2016 for digital design and education. Festat Zyrtare Ne Kosove 2016 desigen style information or anything related. However, no direct free download link of Festat Zyrtare Ne Kosove 2016 placed here
 5. Deputetët e Kuvendit të Kosovës konsiderojnë që Ligji për Festat Zyrtare në Republikën e Kosovës duhet të ndryshojë, pasi që sipas tyre, në ligj ka festa të cilat nuk përputhen me realitetin. Deputetët thonë po ashtu se në ligjin aktual ka festa fetare të cilat janë shndërruar në festa shtetërore. Deputeti Nait Hasani nga Partia [
 6. Create Kalendari I Festave Zyrtare 2016 Ne Kosov style with PhotoShop, Illustrator, InDesign, 3DS Max, Maya or Cinema 4D. Full details of Kalendari I Festave Zyrtare 2016 Ne Kosov for digital design and education. Kalendari I Festave Zyrtare 2016 Ne Kosov desigen style information or anything related
 7. Shtetet me më shumë festa zyrtare, Shqipëria 14 e Kosova 12 ditë pushim për festa. WorldAtlas, rezulton se nga të gjitha vendet në botë, Kamboxhia kryeson listën e festave më të zakonshme me 28 festat publike të vërejtura çdo vit. Sri Lanka ndjek me 25, Indi dhe Kazakistan me 21, 27 nëntor 2018,.

Kosova muajin e ardhshëm feston edhe Ditën e Evropës, ditë kjo që është ditë pune për qytetarët e vendeve të Bashkimit Evropian. Ligji për festat në Kosovë, përfshin festat zyrtare, ato memoriale dhe festat komunale Telegrafi ju sjell në kohë reale lajmet e fundit shqip nga Kosova Kryeministri i Kosovës largim Ramush Haradinaj, me rastin e Ditës së Flamurit, dhe mbështetur Ligjin për Festat Zyrtare, ka marrë vendim që 28 Nëntori, të shpallet ditë pushimi territorin e Republikës së Kosovës, për t'i respektuar vlerat e traditës kombëtare shqiptare. Vendimi, që 28 Nëntori të jetë ditë pushimi, është i motivuar [ Kalendari i festave zyrtare për 2018-ën, Në rastet kur festat zyrtare bie në ditët e pushimit javor (e shtunë ose e diel), Kosova është njohur nga institucionet e BE. Leave a Reply Cancel reply. Your email address will not be published. Required fields are marked

Festat zyrtare. Ditët e festave zyrtare janë ditë të lira me pagesë për të gjithë punëtorët e Kosovës, përveç kur është e rregulluar ndryshe me ligje tjera. Kur ditët e festave zyrtare bien ditën e shtunë ose të diel, ditë pushimi do të jenë ditët pasardhëse të punës Në periudhën 1 janar 2018 - 31 dhjetor 2018, janë importuar 3400 vetura të reja në vendin ton. Vlera e këtyre importeve është 55,100,540.61 euro, tregoi Stavileci. Në statistikat e Doganës së Kosovës, Dacia prinë bindshëm me 529 vetura të reja të shitura gjatë vitit 2018 në Kosovë, pas saj renditen veturat e markës Shkoda, Renault, Volkswagen Create Festat Zyrtare Ne Kosove 2015 style with PhotoShop, Illustrator, InDesign, 3DS Max, Maya or Cinema 4D. Full details of Festat Zyrtare Ne Kosove 2015 for digital design and education. Festat Zyrtare Ne Kosove 2015 desigen style information or anything related. However, no direct free download link of Festat Zyrtare Ne Kosove 2015 placed here Deputetët e Kuvendit të Kosovës konsiderojnë që Ligji për Festat Zyrtare në Republikën e Kosovës duhet të ndryshojë, pasi që sipas tyre, në ligj ka festa të cilat nuk përputhen me realitetin. Deputetët thonë po ashtu se në ligjin aktual ka festa fetare të cilat janë shndërruar në festa shtetërore. Deputeti Nait Hasani nga Partia Demokratike [ Shtetasit Amerikanë në Emergjencë, ju lutemi telefononi: +355-4224-7285. Jashtë orarit të punës, kontaktoni: +355-4224-7285. Jashtë Shqipërisë: +355-4224-728

Webfaqja zyrtare e Bashkësisë Islame. Falënderimi i takon Zotit të botëve, Atë e madhëron dhe falënderon çfarë ka tokë e në qiej , Atij i takon sundimi e Madhëria , vetëm Atij i përkulemi dhe vetëm prej Tij falje e magf Pas hedhjes së shortit, edhe skuadrat e Grupit A kualifikues të Euro 2020, aty ku luan përfaqësuesja e Kosovës, nuk e kishin aspak të vështirë që të opërcaktonin kalendarin e ndeshjeve. Në grupin me pesë ekipe, do të luhen në total tetë ndeshje, të

Ligji për festat zyrtare në Kosovë i pa harmonizuar me BE-në Autori: Gazeta inFokus 18:11 | 08 April 2019 Deputetët e Kuvendit të Kosovës konsiderojnë që Ligji për Festat Zyrtare në Republikën e Kosovës duhet të ndryshojë, pasi që sipas tyre, në ligj ka festa të cilat nuk përputhen me realitetin Ky është kalendari i festave zyrtare të 2018-ës në Shqipëri (i publikuar nga Banka e Shqipërisë): 1 dhe 2 Janar Festat e Vitit të Ri 14 Mars Dita e Verës 22 Mars Dita e Nevruzit. 01 Prill* E diela e Pashkëve Katolike 08 Prill* E diela e Pashkëve Ortodokse. 01 Maj Dita Ndërkombëtare e Punëtorëve 15 Qershor** Dita e Bajramit të. Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit - zyrtare, Tirana, Albania. 14,225 likes · 6,414 talking about this · 191 were here. Since February 2018, we, artists and citizens of Albania, protest and resist the.. > Matura 2020 > Matura 2019 > Matura 2018 > Matura 2017 > Matura 2016 > Matura 2015 > Matura 2014 > Matura 2012 > Matura 2010 > Matura 2009 > Matura 2008 > Ballina KALENDARI I NGJARJEVE Qershor 202 Dhe rrjedhimisht, një punonjës zyrtar për vitin 2018 sipas Corovoda Online do punoj por jo më shumë se 228 ditë nga 365 që kalendarit tipik. Por le të shohim bashkë se cilat janë Festat Zyrtare për vitin 2018 në Shqipëri. 01 Janar Festat e Vitit të Ri 02 Janar Festat e Vitit të Ri 14 Mars Dita e Verës 22 Mars Dita e Nevruzi

Në mungesë kuorumi, Kuvendi i Kosovës nuk ka mundur të hedhë në votim ligjin për festat zyrtare në Republikën e Kosovës, ku në rend dite është shqyrtimi i parë i projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e ligjit për festat zyrtare. Në këtë pikë të rendit të ditës, deputet e Listës Serbe kërkuan 28 qershorin si [ Festat zyrtare të Republikës së Kosovës, sipas projektligjit do të jenë: Viti i Ri, Dita e Pavarësisë së Republikës së Kosovës, 17 Shkurti, Dita e Kushtetutës së Kosovës, 9 Prilli, Dita ndërkombëtare e Punës, 1 Maji, Dita e Evropës, 9 Maji, Bajrami i Madh, Bajrami i Vogël, Krishtlindjet Katolike, Krishtlindjet Ortodokse, Pashkët Katolike dhe Pashkët Ortodokse

Deputetët e Kuvendit të Kosovës konsiderojnë që Ligji për Festat Zyrtare në Republikën e Kosovës duhet të ndryshojë, pasi që, sipas tyre, në ligj ka festa të cilat nuk përputhen me realitetin. Deputetët thonë, po ashtu, se në ligjin aktual ka festa fetare të cilat janë shndërruar në festa shtetërore. Deputeti Nait Hasani nga Partia [ Komisioni për Administratë Publike ka shqyrtuar në parim projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e ligjit për festat zyrtare në Kosovë. Lista Serbe ka kërkuar që në Ligjin për festat zyrtare të futet 28 qershori që njihet si festa e Vidovdanit. Mirëpo, këtë e kanë kundërshtuar anëtarët e Komisionit. Deputeti Milaim Zeka këtë kërkesë e ka [ Më 10 Prill 2020, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i Republikës së Kosovës, në pajtim me Rregulloren e Punës së KQZ-se dhe Vendimin nr. 411-2020 per mbajtjen e mbledhjeve të KQZ-së nëpermjet komunikimit elektronik ka thirrë mbledhjet numër 7 të Këshillit per Buxhet dhe Financa dhe mbledhjen e KQZ numër 21, të cilat janë mbajtur përmes komunikimit elektronik

Që nga fillimi i vitit janar 2018 deri më 12 dhjetor të këtij viti janë importuar mbi 108 mijë kilogramë mjete piroteknike të cilat kanë kushtuar rreth 111 mijë euro me vlerë doganore, ndërsa në vitin 2017 në total kanë qenë rreth 45 mijë kilogramë me vlerë doganore 62 mijë euro Ky është kalendari i festave zyrtare të 2018-ës në Shqipëri (i publikuar nga Banka e Shqipërisë): 1 dhe 2 Janar Festat e Vitit të Ri 14 Mars Dita e Verës 22 Mars Dita e Nevruzit 01 Prill* E diela e Pashkëve Katolike 08 Prill* E diela e Pashkëve Ortodokse 01 Maj Dita Ndërkombëtare e Punëtorëve 15 Qershor** Dita e Bajramit të Mad Festa zyrtare në Shqipëri. Disa nga festat që festohen në teritoret shqiptare janë te nënrenditura këtu poshtë: Festa e Vitit të Ri, Festa 28 nëntorit, Festa 29 nëntorit, Dita e Verës, Kurban Bajrami, Dita e Novruzit, Pashkët, Krishtlindja dita e femijeve,etj

Ky është kalendari i festave zyrtare të 2018-ës:1 dhe 2 Janar Festat e Vitit të Ri14 Mars Dita e Verës22 Mars Dita e Nevruzit01 Prill* E diela e Pashkëve Katolike08 Prill* E diela e Pashkëve Ortodokse01 Maj Dita Ndërkombëtare e Punëtorëve15 Qershor Madje, Kosova muajin e ardhshëm feston edhe Ditën e Evropës, ditë kjo që është ditë pune për qytetarët e vendeve të Bashkimit Evropian. Ligji për festat zyrtare ka gjithsej 11 festa dhe respektohet në tërësi nga institucionet publike, derisa shumë nga bizneset e sektorit privat e kanë ditë pune

Kalendari i festave - Banka Qendrore e Republikës së Kosovës

 1. dhe ndryshi
 2. 17/10/2018 20:12. Lista Serbe ka kërkuar që në Ligjin për festat zyrtare të futet edhe data 28 qershori, që njihet si Vidovdani. E gjithashtu, përveç 28 qershorit, serbet kanë kërkuar që të kenë festë memoriale edhe ditën e shtetësisë së Serbisë, 15 shkurtin
 3. Republika Kosova-Republic of Kosovo Qeveria-Vlada-Government LIGJET NË FUQI TË PUBLIKUARA NË GAZETËN ZYRTARE TË REPUBLIKËS SË KOSOVËS Ndryshuar për herë të fundit me 25.07.2012. 2 Nr Ligji nr. 03/L-064 për Festat Zyrtare në Republikën e Kosovës

Komisioni për Administratë Publike ka shqyrtuar në parim projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e ligjit për festat zyrtare në Kosovë. Lista Serbe ka kërkuar që në Ligjin për festat zyrtare të futet 28 qershori që njihet si festa e Vidovdanit. Mirëpo, këtë e kanë kundërshtuar anëtarët e Komisionit Ligji për festat zyrtare në Kosovë i paharmonizuar me BE-n kjo është një barrë shumë e madhe e festave zyrtare. Ne jemi dëshmitarë se javëve të fundit kemi pushuar shumë, kemi pasur festa zyrtare, dhe në këtë mënyrë ngecin punët, sidomos në sektorin publik, aty ku efikasiteti i punës është,. Po ashtu, edhe projektligji për festat zyrtare kaloi pas u hodh disa herë në votim. Në pikën kur u shqyrtua projektligji për ndryshimin dhe plotësimin e ligjit për automjete, Dardan Sejdiu i PSD-së, tha se kjo parti nuk e voton amendamentin i cili e rrit kufizimin e vjetërsisë për importin e veturave Lista Serbe ka kërkuar që në Ligjin për festat zyrtare të futet edhe data 28 qershori, që njihet si Vidovdani. Mirëpo, këtë e kanë kundërshtuar anëtarët e Komisionit për Administratë Publike, Qeverisje lokale dhe Media. Përveç 28 qershorit, Lista Serbe ka kërkuar që të kenë festë memoriale edhe ditën e shtetësisë së Serbisë 15 shkurtin **Shënim: Nëse një festë zyrtare bie në një ditë pushimi, festa shtyhet të hënën e ardhshme. Info Me Ambasadën Gjermane në Tiranë mund të lidheni jashtë orarit zyrtar në rast urgjencash (jo për çështje vizash) me numrin e mëposhtëm: +355 (0)68 20 29 10

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha

Gazeta Zyrtare e Republikës së Kosovës

Ligji për Festat Zyrtare në Republikën e Kosovës në ditët në vazhdim pritet të diskutohet në Kuvendin e Kosovës, por aktualisht, sipas Hasanit, ai është i bllokuar si pasojë e çështjeve politike. Ne kemi festë të Kushtetutës, në kemi festë të 1 majit, të 9 majit ditës së Evropës, ku në Evropë asnjëra prej këtyre. Ligji për festat zyrtare në Kosovë i paharmonizuar me BE'në 09/04/2019 LipjaniNews.com Deputetët e Kuvendit të Kosovës konsiderojnë që Ligji për Festat Zyrtare në Republikën e Kosovës duhet të ndryshojë, pasi që sipas tyre, në ligj ka festa të cilat nuk përputhen me realitetin

Ky është kalendari i festave zyrtare të 2018-ës në Shqipëri (i publikuar nga Banka e Shqipërisë): 1 dhe 2 Janar Festat e Vitit të Ri. 14 Mars Dita e Verës. 22 Mars Dita e Nevruzit. 01 Prill* E diela e Pashkëve Katolike. 08 Prill* E diela e Pashkëve Ortodokse. 01 Maj Dita Ndërkombëtare e Punëtorëve. 15 Qershor** Dita e Bajramit. Kryeministri i Republikës së Kosovës Ramush Haradinaj, dje vendosi që 28 nëntorin ta shpalli festë zyrtarë të Kosovës, shkruan KultPlus. Lajmin kryeministri e bëri të ditur nëpërmjet rrjetit social Facebook, ku këtë ditë e shpalli ditë pushimin në territorin e Republikës së Kosovës. Duke u bazuar në Ligjin për festat zyrtare, kam vendosur që 28 [ Ligji për festat në Kosovë, përfshin festat zyrtare, ato memoriale dhe festat komunale. Ligji ka gjithsej 11 festa dhe respektohet në tërësi nga institucionet publike, derisa shumë nga bizneset e sektorit privat e kanë ditë pune Programi më i njohur dhe më prestigjioz në botë i shkëmbimit edukativ dhe Kosova do të punojnë së bashku për ti zgjeruar mundësitë për studentët dhe studiesit në të dy vendet tona. Raporti i vitit 2018 mbi të drejtat e njeriut në Kosov Kjo është faqja zyrtare e Ambasadës të SHBA-së në Kosovë

Bazuar në Ligjin për festat zyrtare në Kosovë dhe Kalendarin për vitin shkollor, MAShT, përmes një komunikate për media, njofton të gjitha institucionet arsimore se, përveç festës së Krishtlindjeve Katolike, data 25 dhjetor 2018, që është ditë pushimi, pushim do të kenë edhe në disa data tjera pasuese. Ditë pushimi do të jenë edhe datat [ Ky është kalendari i festave zyrtare të 2018-ës: 1 dhe 2 Janar Festat e Vitit të Ri. 14 Mars Dita e Verës. 22 Mars Dita e Nevruzit. 01 Prill* E diela e Pashkëve Katolike. 08 Prill* E diela e Pashkëve Ortodokse. 01 Maj Dita Ndërkombëtare e Punëtorëve. 15 Qershor** Dita e Bajramit të Madh ¹. 21 Gusht** Dita e Kurban Bajrami Kosova ka edhe 3 festa të tjera zyrtare deri në fund të vitit, por qytetarët nuk e kanë idenë se sa është numri i tyre në total. Nuk mund ta kuptojmë assesi pse ne e festojmë ditën kur e gjithë Evropa vazhdon punën normalisht Kur fjala bie për pushimet, të gjithë i presim me padurim. Po sa ditë pushimi na takojnë këtë vit? Për të gjithë ata që thonë, sikur ta kisha sot pushim, më poshtë po ju sjellim kalendarin e festave zyrtare të 2018-ës. 01 dhe 02 Janar Festat e Vitit të Ri 14 Mars Dita e Verës 22 [ Shtetet me më shumë festa zyrtare, ku renditen Kosova e Shqipëria 1 year ago Një festë publike, një festë kombëtare ose një pushim ligjor janë terma që nënkuptojnë asgjë më shumë se një ditë një vit që është lënë mënjanë të jetë një ditë joproduktive dhe që është vendosur nga sundimi i ligjit

Bashkësia Islame e Kosovës – Webfaqja zyrtare e Bashkësisë

Ligji Nr. 03/L-064 Për Festat Zyrtare Në Republikën E Kosovës

n Festat zyrtare që bien në ditë pune nuk llogariten në ditët e pushimit vjetor Pushimi vjetor n Në rast sëmundjeje: 20 ditë pune në vit me kompensim të plotë të pagës n Në rast të pasigurisë dhe mosmbrojtjes së shëndetit në punë: deri në 45 ditë në vit me kompensim të plotë të pagë Bazuar në Ligjin për festat zyrtare në Kosovë dhe Kalendarin për vitin shkollor 2018/2019, Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT), njofton të gjitha institucionet arsimore se me rastin e Krishtlindjeve Katolike, data 25 dhjetor 2018 do të jetë ditë pushimi. Po ashtu, ditë pushimi do të jenë edhe datat 1 dhe 2 janar 2019 [

Kalendari i festave zyrtare për vitin 2019 - Portali

Festat zyrtare në Republikën e Kosovës - rks-gov

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, me anë të një komunikate njofton të gjitha institucionet arsimore se me rastin e Krishtlindjeve Katolike, data 25 dhjetor 2018 do të jetë ditë pushim, njofton Klan Kosova Bazuar në Ligjin për festat zyrtare në Kosovë dhe Kalendarin për vitin shkollor 2018/2019, Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT), [ PIKËPYETJA/ Nga artistike në politike: a është kjo arsyeja se pse Edmond Budina u ndodh përballë Ramës për fatin e Teatrit? PAMJET/ Bie Teatri

Dita e Alfabetit të Gjuhës Shqipe – 22 Nëntori, ditë jo

Sa shumë festa zyrtare në Kosovë - Albinf

Kalendari i festave zyrtare për vitin 2018. 01 dhe 02 Janar Festat e Vitit të Ri. 14 Mars Dita e Verës. 22 Mars Dita e Nevruzit. 01 Prill* E diela e Pashkëve Katolike. 08 Prill* E diela e Pashkëve Ortodokse. 01 Maj Dita Ndërkombëtare e Punëtorëve. 15 Qershor** Dita e Bajramit të Madh ¹. 21 Gusht** Dita e Kurban Bajrami Lista Serbe ka kërkuar që në Ligjin për festat zyrtare të futet 28 qershori që njihet si festa e Vidovdanit. Mirëpo, këtë e kanë kundërshtuar anëtarët e Komisionit. Deputeti Milaim Zeka këtë kërkesë e ka quajtur fyese për shqiptarët. Nuk kam kurrgjë kundër festave serbe. Vetëm sa nuk kemi bërë festë për syneti. VV dhe Sektori i përkthimeve pranë Ministrisë së Drejtësisë publikon listën me përkthyes zyrtarë profesionistë të Gjuhës Angleze, Gjermane, Greke, Italiane etj. Përkthyesit profesionistë janë të ndarë në dy kategori, në përkthyes profesionistë të pajisur me çertifikatë sigurie dhe përkthyes profesionistë, por që nuk e disponojnë një të tillë

Festat Zyrtare 2020 Kosove

Albeu.com - Në kuadër të ligjit për festat në Republikën e Maqedonisë, gjatë vitit 2015 do të kemi plot 27 ditë, që zyrtarisht janë ditë pushimi. Nëse festat zyrtare qëllojnë ditë të dielë, atëherë ditë pushimi shpallet automatikisht dita e nesërme, e hë Ky është kalendari i festave zyrtare të 2018-ës në Shqipëri (i publikuar nga Banka e Shqipërisë): 1 dhe 2 Janar Festat e Vitit të Ri. 14 Mars Dita e Verës. 22 Mars Dita e Nevruzit. 01 Prill* E diela e Pashkëve Katolike. 08 Prill* E diela e Pashkëve Ortodokse. 01 Maj Dita Ndërkombëtare e Punëtorëv

Festat zyrtare në Kosovë

Pushimet Vjetore dhe Festat Zyrtare. Pushimet Vjetore të Paguara / Leja Vjetore. Kohëzgjatja e pushimeve vjetore të paguara përcaktohen me kontratën kolektive ose me kontratën individuale të punës. Kohëzgjatja e pushimeve vjetore është jo më pak se 04 javë kalendarike gjatë vitit të punës në vazhdim Samuel Umtiti vazhdon të përballet me probleme të ndryshme te Barcelona. Mbrojtësi francez flitej orëve të fundit se do të futet në një operacion që do ta lë atë jashtë fushave për tërë sezonin. Por, lajmet e fundit nga kampi i Barcelonës tregojnë se ka ndërrim të vendimit. Umtiti do të udhëtojë në Doha të [ Deputetët kundërshtojnë futjen e Vidovdanit në kalendarin e festave zyrtare në Kosovë. posted on 17/10/2018 at 8:23 pm. Lista Serbe ka kërkuar që në Ligjin për festat zyrtare të futet edhe data 28 qershori, që njihet si Vidovdani..

 • Orf 1 empfangen kabel.
 • Stadtplan coburg innenstadt.
 • Reservedeler vaskemaskin bergen.
 • Berufsfeuerwehr aachen einstellungstest.
 • Ex on the beach mtv uk.
 • Das große buch der heilpflanzen: gesund durch die heilkräfte der natur.
 • Condescending norsk.
 • Hotel rosental lüsen.
 • Film kurier index.
 • Norwegian destinasjoner kart.
 • Twilight handling.
 • Varians og variasjonsbredde.
 • Piano noter med bokstäver.
 • Ramnes skole.
 • Pokémon 3 the movie.
 • Klimatlag 2018.
 • Lustige weihnachtsmänner.
 • Hund glefser etter barn.
 • Werbetechnik mölln.
 • Carl xvi gustaf.
 • Harley davidson roadster preis.
 • Lifjell fra hommersåk.
 • Germania englisch test.
 • Skjetten basket treningstider.
 • Motip carat.
 • Blokkere uønsket sms.
 • Bambus fahrrad sambia.
 • Bowhead whale age.
 • Studere business i usa.
 • Preise lindenwirt rüdesheim.
 • Norsk folkemuseum bilder.
 • Rikstv android tv.
 • Assistert selvmord norge.
 • Macaulay culkin.
 • Samantha bennington.
 • Bygg og anlegg nyheter.
 • Seit wann gibt es den aschaffenburger weihnachtsmarkt.
 • World dog show 2018.
 • Fradrag kjøring til barnehage.
 • Chino antrax 2018.
 • Angelina jolie neuer freund kambodscha.